Nem tudják rendesen végezni a munkájukat – mondják önkormányzati képviselők. Arra panaszkodnak, hogy nem érhető el minden funkció a hivatalos levelezőrendszerükben. Tényleg így van-e, és ha igen, vajon miért? – tettük fel a kérdést.

A kabinetvezető  és az alpolgármesterek után most a Göd Fejlődéséért Frakció nevében a volt alpolgármester, Fülöp Zoltán válaszol.

– Valóban történt egy sajátos lépés, Office 365 licenc csökkentés a képviselők számára. Ez azt jelenti, hogy az Office 365 csomagot a továbbiakban asztali alkalmazásban nem lehet használni, csak böngészőből, azaz csak online módon. Ez csökkenti az elérhető funkcionalitást, a használhatóságot, a kényelmet.  

– A megszorítással megspórolt összeg havi 1600 Ft/fő, évi 19 200 Ft/fő. A teljes testület 11 tagjára nézve 211 200 Ft / év. Polgármester úr stábköltsége tavaly decemberben az óradíjas elszámolások nélkül elérte a 2 millió forintot, azaz egyetlen hónapban elköltötte a tervezett megtakarítás csaknem tízszeresét.

  – A képviselők korlátozása más intézkedésekben is megnyilvánul. December végén bevezetésre került a Trello rendszer a különféle, városban felmerülő igények, feladatok követésére. Ezt polgármester úr kötelezővé kívánta tenni a képviselők számára. Jeleztem, hogy nem a polgármester a képviselők főnöke, hanem a testület adhat utasítást a polgármesternek. Ennek ellenére a polgármesteri utasítás nem változott, a jogszerűtlen utasítást alá nem író képviselőket a rendszer használatából kizárta, így korlátozta a képviselőket az eszközök használatában. Mivel a cél nem az ellenkezés volt, így írtam egy új szabályzatot, ezzel remélhetőleg újra tudunk dolgozni.

 – Szintén korlátozta polgármester úr a képviselőket az előterjesztésekkel kapcsolatos véleménynyilvánításban. Az őszi veszélyhelyzet meghirdetésekor bevezetésre került a “Képviselői konzultáció” intézménye, ezt akkor üdvözöltük. Nem gondoltuk, hogy innen kezdve az előterjesztések a gödiek számára elérhetetlenek lesznek. Átláthatóság, ugye… Menet közben kiderült, hogy mérsékelten működik a konzultáció is – a nehéz kérdéseket a polgármester mindig a testület ellenében döntötte el. Nem működött jól, de volt minimális tere a véleménynyilvánításnak, vitának. Ezeket a konzultációkat a polgármester két hete lemondta, helyette a véleményeket egy elkülönített e-mail címre kéri. Az egyes képviselők vagy képviselőcsoportok érvei, hozzászólásai így nem lesznek láthatóak a többiek számára. Ez megszünteti a vitát, az átláthatóságot. Erős karikatúra, hogy a titkosított véleményeket a “demokracia@god.hu” címre várják.

Hát, röviden ennyit arról, mit gondol a polgármesterünk a képviselőkről, az átláthatóságról és a demokráciáról.

Előző cikkKorlátozzák-e az önkormányzati képviselők levelezőrendszerét Gödön? – 2. rész, az alpolgármesterek
Következő cikkKorlátozzák-e az önkormányzati képviselők levelezőrendszerét Gödön? – 4. rész