Október 5-én Dunakeszin versenyzett a Gödi SE kajakszakosztálya, ez a régiós megmérettetés
egyben a szakosztály részére az év utolsó versenye is volt. 36 fiatal gödi kajakos indult, 6
egyesületből 86 versenyzőt neveztek, vagyis a teljes mezőny közel fele gödi volt. Ez az
éremtáblázaton is látszódott, 26 érmet hoztak el a Gödi SE kaja szakosztályának a versenyzői
(11-9-6).

Tavaly októberben Gödön, a Sportházban volt a régiós edzői találkozó, ahol felmerült az igény, hogy a
dunakeszi verseny programját érdemes lenne az őszi edzésprogramhoz igazítani, és nem az eddig
megszokott 2 km-es távon, hanem korosztálytól függően 5, 10 és 15 km-en legyenek a
versenyszámok. Az iskolai tanév indulásától a téli alapozás megkezdéséig (november eleje – a szerk.)
a versenyzők úgymond gyűjtik a kilométereket a Dunán, állóképességet építenek, illetve akik a
következő évben hajót váltanak (MK-ról K-ra), azoknak ez az időszak kiváló lehetőség az új hajóval a
tapasztalat gyűjtésére és az összecsiszolódásra.

Ahogy az már a hagyományok szerint történik, a verseny reggelén mindenki a gödi Sportháztól indult
Dunakeszire, a verseny előtt leeveztek a gyerekek a Dunakeszi strand területére (majd a verseny után
vissza is eveztek Gödre). Dunakeszin a vízi adottságok is lehetővé tették azt, hogy egy 2,5 km hosszú
pályát jelöljenek ki a szervezők, ami a hajózási útvonalaktól is távol volt, nem zavarta a versenyzőket.
Sajnos egy horgász több kajakosnak is nehézséget okozott, nem tartotta tiszteletben a versenyt és a
fiatal kajakosokat (volt, akinek a nyakába akadt a horgász zsinórja, más befordult a hajóval a Dunába
miatta, és még az a szélsőség is megtörtént, hogy az egyik versenyzőt ólommal dobta meg a
horgász). Kicsit szeles és hűvös időjárás volt, a napot csak az eredményhirdetéskor láthatták a
jelenlévők, ez azonban alapvetően nem zavarta a fiatalokat, hiszen hozzá vannak szokva a vadabb
dunai körülményekhez. Egyes, kisebb létszámú korcsoportokat egyszerre indították másokkal, hogy
egyrészt pörögjön a verseny, másrészt mindez motivációt adott a fiatalabbaknak, hogy a náluk 1 évvel
idősebbekkel próbálják tartania a tempót, viszonylag közelebb maradni hozzájuk. A 36 gödi indulóból
26-an szereztek érmet, ez 70% feletti arány, elégedetten fejezhették be a gödi kajakosok a 2024-es
versenyszezont.

Az időjárási lehetőségektől függően októberben még minden edzésen van dunai evezés, azonban
már a futó edzések és felmérések, kisebb versenyek is előtérbe kerülnek. Október 13-án a SPAR
maratonstaféta versenyen 9 csapat is teljesíti majd a maratoni távot (4 fős csapatokból összeállított
váltók, 7 csapat a versenyzőkből, 2 a szüleikből áll majd), október 14-19. között a Régiós válogatott
számára lesz összetartás a Dunavarsányi Olimpiai Edzőtáborban, ahová 9 gödi kajakos jutott be a
2024-es versenyeken elért teljesítménye alapján. Majd november 9-én következik a hagyományos