Két fiatal gödi anyuka, Polgár Georgina és Mészáros Eszter a járvány alatt vágott bele a régóta tervezett vállalkozásba. Tudták, hogy nem lesz könnyű, főleg ebben a helyzetben, de adódott egy kiadó ingatlan és így elhatározták, nem várnak tovább. Úgy tűnik, helyesen tették. Az Ilona utcában a Mozaik Mozgásközpont és Közösségi térben jártunk.

Mióta működik a stúdió?

Bő fél év felújítás után, amiben mi magunk is aktívan részt vettünk, tavaly májusban nyitottunk. Tudtuk, hogy nem a legjobb az időzítés, de azóta is működünk, betartva az aktuális járványügyi szabályokat. Szerencsére a vendégkörünk folyamatosan bővül, úgyhogy megérte.

Korábban mit csináltak?

Georgina: Én táplálkozási tanácsadó és csoportos edző vagyok, emellett a Semmelweis Egyetemre járok dietetikus szakra. Négygyermekes anyaként főleg a szülés előtti es utáni mozgásformákra specializálódtam. Évekkel ezelőtt indítottam el a baba-mama és kismama tornáimat itt Gödön. Már ekkor tudtam, hogy szeretnék egy saját eszközparkkal rendelkező családbarát helyet. Eszterrel, aki gyógypedagógus, az egyik órámon ismerkedtünk meg. Ő TSMT terapeuta és korai mozgásfejlesztéssel is foglalkozik. Elhatároztuk, hogy együtt nyitjuk meg ezt a Gödön hiánypótló mozgás- és élményközpontot. Ezért is lett Mozaik a nevünk, mert sokféle programot biztosítunk. Én a felnőtteket edzem, ő pedig a gyerekeknek tart fejlesztő foglalkozásokat, de más oktatók foglalkozásai is színesítik a palettát.

Érdekes ez a szivárvány ernyő.
Eszter: Ez minden szenzomotoros tornának az egyik alapeszköze. Selymes anyaga a bőrfelszíni, míg élénk színei a vizuális észlelést fejlesztik. Emeljük, lengetjük, labdákat teszünk bele, közben mondókázunk. De a gyerekek akár alá is futhatnak, sátorként felettük tartva bebújhatnak alá. Próbálom több irányból megközelíteni az érzékelésük fejlesztését.

A TSMT-ről mit lehet tudni?

A Tervezett SzenzoMotoros Tréninget okosító tornának is szoktuk hívni. Mozgáson keresztül fejleszti a figyelmet, a tanulási képességeket, a mozgáskoordinációt és a beszédkészséget is. Óvodásoknak és iskolásoknak kiscsoportos formában tartok órákat. 3 év alatti gyerekek pedig játékos fejlesztő tornán vehetnek részt. Megkésett beszéd- vagy mozgásfejlődés esetén már 3 hónapos kortól lehet hozzám fordulni egyéni állapotfelmérésre és terápiára.

Milyen egyéb foglalkozások vannak még a Mozaikban?

Georgina: A baba-mama és kismama tornáimon kívül tartok még TRX-et (felfüggesztéses hevederes edzés), steppados órát (BeautyStep), és funkcionális köredzést is. De az órarendünkben szerepel még gerincjóga, gymstick, zenebölcsi, fitdance és Szakrális női tánc is. Tartottak már nálunk csokikészítő workshopot, illetve a hétvégéken rendszeresek a szülinapozások is, ilyenkor az egész Mozaikot ki lehet bérelni. Óráinkra bejelentkezés szükséges, Facebookon elérhetőek vagyunk.

Mik a terveik?

Nyáron szeretnénk táboroztatni, illetve gyermekmegőrzésre is keresünk csapattagot. Folyamatosan figyeljük a gödi lehetőségeket, mert a hosszútávú terveink közt a bővülés is szerepel, hogy nagyobb, még tágasabb térben tudjuk fogadni vendégeinket.

Előző cikkÚj vezetője van a gödi TESZ-nek
Következő cikkBaleset miatt torlódott a forgalom az M2-M0 csomópontnál