Korábban már írtunk a hétvégi különleges mérkőzésről, amelyen a gödi kapus gólt szerzett és büntetőt is védett. A Gödi Hírnök a főszereplőt, Lukács Zoltánt kérdezte a mérkőzésről. Arra voltunk kíváncsiak, hogy ő hogyan élte meg belülről ezt a különleges találkozót.

A hétvégi a Nagymaros elleni mérkőzés rendkívül fontos volt számunkra. Többek között azért, mert idén kétszer is nyertek ellenünk, egyszer a kupában, illetve a bajnokságban is. Tudtuk, hogy nyernünk kell, hiszen harcolunk a dobogóért, és szerettünk is volna visszavágni.

A mérkőzés elején picit bealudtunk, Nagymarosnak voltak helyzetei, de ezt követően végig mi irányítottunk. Már a félidőben 3-0 ra vezettünk.

A második félidő elején eldöntöttük a mérkőzést.

A 75. perc volt számomra különleges, amikor Martin-Gál Miklós, házi gólgyárosunk kiharcolt egy tizenegyest. Tudtam, hogy most itt egy lehetőség számomra, hogy idén is gólt szerezzek kapusként. Egyből kinéztem az edzőmre, aki bólintott, és Miki pedig átadta a lehetőséget. Tudni kell, hogy minden edzést tizenegyes rúgással kezdek, és nagyon készültem egy hasonló pillanatra. Most meg is volt. Odaálltam és a jól begyakorolt rúgással értékesítettem is. Aztán jöhetett a kedvenc gólörömöm is, a Siuuu. Nem titkolom, ő a kedvenc játékosom.

A mérkőzés végén az ellenfél is kapott egy tizenegyest, és úgy voltam vele, hogy szeretnék egy tökéletes mérkőzést játszani, de ehhez meg kell fognom ezt a lövést. És sikerült is védeni, így bebizonyíthattam, hogy nem csak rúgni tudom, de az eredeti szakmámhoz hűen védeni is. Egyik legjobb élményem volt ez a pályafutásom során, amit 5 évesen kezdtem el. Szóval örültem, hogy tudtam segíteni a csapaton, és szeretném a kapott gól nélküli szériát tovább folytatni. Most 249 percnél állok, és remélem, hogy hétvégén Vacdukán ehhez hozzá tudok tenni.

Célunk, hogy minél előrébb végezzünk a tabellán, és jövőbeni vízióm, hogy újra legyen ennek a városnak egy megye 2-es csapata, hiszen minden adott: infrastruktúra, utánpótlás. De ehhez sok munka és alázat kell, de szeretnénk újra felkerülni a megyei térképre, mert ez a város megérdemli.

Főkép: Lukács Zoltán, a Göd kapusa