Göd-Nevelek városrész területén lezajlott csatornahálózati fejlesztés célja, az ivóvízzel ellátott ingatlanok számára szennyvízelvezető hálózat létesítése, és az arra történő rákötési lehetőség biztosítása volt az ingatlanokon keletkező szennyvizek összegyűjtése és tisztítása érdekében.

A mintegy 1,156 milliárd forint nettó összköltségű projekt kivitelezője, a PENTA Kft., csaknem 7 kilométernyi szennyvízvezetéket és 518 db lakossági szennyvízbekötést épített ki a projekt keretében.

A beruházásnak köszönhetően a város szennyvízközművel való lefedettsége megközelíti a közműves ivóvízzel ellátott felhasználók számát. A fejlesztés eredményeként – alkalmazkodva a domborzati adottságokhoz – 9 db szennyvízgyűjtő öblözet került kialakításra, így a településrészen az érintett ingatlanokról a kommunális szennyvíz elvezetése elválasztott rendszerű gravitációs csatornázással tud megvalósulni. A szennyvíz Dunakeszi szennyvíztelepén gyűlik össze, ahol a vonatkozó szabályoknak megfelelően kerül kezelésre és tisztításra. A hálózat üzemeltetője a DMRV Zrt.

A fejlesztésnek köszönhetően Göd-Nevelek városrész területén az eddig elszikkasztott, talajba, talajvízbe engedett/szivárogtatott, illetve szippantással szennyvíztelepre szállított szennyvizek szervezett és környezetkímélő elvezetése valósult meg; ezáltal lényegesen csökken a talaj és a legfelső talajvíz, közvetve pedig a mélyebb vízadó réteg(ek) szennyezőanyag terhelése, továbbá csökkenthető a jelenlegi „magas” talajvízszint is.

A beruházás hozzájárul a település környezetterhelésének csökkenéséhez és a lakossági életminőség fejlesztéséhez.

A Széchenyi 2020 Program keretében megvalósult “Göd-Nevelek szennyvízelvezetése” című projektnek köszönhetően 2024-re befejeződött a szennyvízcsatorna-hálózat kivitelezése Göd-Nevelek településrész korábban csatornázatlan területein. A projektet a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Programon belül, a KEHOP-2.2.2 pályázati konstrukció keretében, részben európai uniós, 1,030 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásból az Építési és Közlekedési Minisztérium és a DMRV Duna Menti Regionális Vízmű Zrt. konzorciuma valósította meg.

Előző cikkMTÜ: Tovább erősítik a hazai vendéglátás versenyképességét a kormány javaslatai
Következő cikkVigyázat, rendőrnek adják ki magukat a csalók