A két héttel ezelőtt világbajnoki címet szerző Kőhalmi Emese a müncheni multisport Európa-bajnokságon is megnyerte a női kajak egyesek 5000 méteres versenyét az Olimpiai Regatta Központban.

A gödi kajakos két héttel ezelőtti halifaxi világbajnoki címe után favoritként várta a müncheni Eb döntőjét, és rögtön a verseny elején az élre is állt, de aztán később átadta a vezetést az olasz Susanna Cicalinak. Két és fél körrel a verseny vége előtt azonban Kőhalmi ritmust váltott, és megint ő vezetett, és közel egy hajóhossznyi előnnyel nyerte meg az Európa-bajnokságot!

„Ez egy nagyon jó verseny volt, sokkal jobban esett, mint a világbajnokság, ami a futások miatt elég kemény volt. Próbáltam egy jó rajt után iramból jönni tovább, aztán a végén egy finist csinálni. Ez sikerült. Nem örültem, hogy tegnap elmaradt a versenyünk, jobb lett volna mára mindenen túl lenni, de az eredményemet nem befolyásolta” – idézte a 20 éves gödi kajakos nyilatkozatát a Nemzeti Sport.

Érdemes egy pillantást az éremtáblázatra is vetni: a magyar delegáció összesen 14 éremmel (hét arany, négy ezüst és három bronz) végzett az élen Münchenben a kontinensviadalon, a házigazda németeket és a spanyolokat megelőzve.

Kőhalmi Emese párosban is Európa-bajnok lett a bajor fővárosban, K–2 1000 méteren Rendessy Eszterrel közösen szerzett aranyat.