Ez évtől Pest megye önállóan pályázhat az európai uniós fejlesztési forrásokra – jelentette honlapján a megyei önkormányzat. A Pest megyei emberek, vállalkozások, önkormányzatok, egyházi és civil szervezetek számára is megnyílhatnak az uniós pályázati lehetőségek.

Vitályos Eszter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkára elmondta: 2016-ban Szabó Istvánnal (Fidesz-KDNP), a Pest Megyei Közgyűlés elnökével, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségével (TÖOSZ) és a Nemzetgazdasági Minisztériummal közösen indították el a kezdeményezést, melynek eredményeként a Pest megyei emberek, vállalkozások, önkormányzatok, egyházi és civil szervezetek számára is megnyílhatnak az uniós pályázati lehetőségek. 

Az államtitkár kiemelte: Pest megyében 187 településen 18 járásban több mint 1,3 millió ember él. Megyénk Magyarország területének mintegy 7 százalékát foglalja el, és népességének körülbelül 12 százalékának ad otthont. A regisztrált vállalkozások száma több mint 230 ezer, a nonprofit szervezeteké – amelyek számára szintén megnyílik a pályázati lehetőség a 2021-2027-es időszakban – több mint 6300.

Vitályos Eszter elmondta: a most záruló, 2014-2020-as időszakban uniós fejlesztési forrásból Pest megye 69 milliárd forinthoz jutott, míg most a tervek szerint 140 milliárd forint áll majd a Pest megyeiek részére. Mint mondta: bíznak benne, hogy a Pest megyeiek számára óriási lehetőségeket fog biztosítani ez a “nyitás”, és a 2021-2027-es időszak “igazi sikertörténet” lesz.

Szabó István egyebek mellett arról beszélt, hogy a megye három járása felkerült a legelmaradottabbak listájára. Pest megye ezen leszakadó perifériájában mintegy 500 ezer ember él. Az ő erősítésüket is jelentheti a jövőben a fejlesztési források növekedése, a megye újraindításához – értékelt Szabó István, aki azt hangsúlyozta: a járvány után “újra kell indítani az országot, újra kell indítani a megyét”, ehhez óriási lehetőséget jelent az uniós forráskeret.

A TÖOSZ elnöke, Schmidt Jenő kiemelte: óriási források kellenek Pest megyében az oktatásra, az egészségügyre, a szociális ellátásra, az óvodákra, a bölcsődékre, az utakra, a járdákra. A több mint 180 Pest megyei településből 86 TÖOSZ-tag, és örömét fejezte ki, hogy a következő időszakban a fejlesztési források nagysága 700-900 ezer forint lehet fejenként.

Előző cikkEzért volt ma reggel zűrös Gödről vonatozni
Következő cikkExtra járványügyi könnyítés jön, csak a gyereknapra