A 28. Göd Kupa már péntek este elkezdődött, amikor emlékplakettet adtak át annak a két sportolónak, akik az idei évben nemzetközi versenyt nyertek.

Ekkor elmondták, hogy az idén 40 éves gödi kajak-kenu szakosztály több világbajnoki és olimpiai érmes sportolót nevelt ki, és az utánpótlás-korosztályban is komoly sikereket érnek el a mai napig a versenyzőik. Legeredményesebb neveltjük a később három olimpiai bajnoki címet szerzett Kammerer Zoltán, a város polgármestere. A 40 év alatt közel tízezer gyereket tanítottak meg itt kajakozni, kenuzni, akik közel ötezer érmet szereztek a hazai és nemzetközi versenyeken.

A 28. Göd Kupa napján nagy volt a készülődés, a kondérokban már reggel 6 óra óta főtt a gulyás, legalább 500 adagnyi. Belekerült 60 kiló disznóhús, lapocka és comb vegyesen, 20 kiló hagyma, 20 kiló krumpli, 20 kiló paradicsom, 20 kiló paprika, 20 kiló répa, karalábé, zeller, a zeller zöldje, és a szívünkből egy kis adag – tették hozzá a finomság elkészítői.

Mindenkinek felhívták a figyelmét, hogy harmadfokú hőségriadó van érvényben, ami miatt sok folyadékot kell fogyasztani, és amikor éppen nem versenyeznek a sportolók, lehetőleg menjenek árnyékba. A szervezők a résztvevő sportolóknak ebédet biztosítottak, de addig is a zsíros kenyeret szabadon fogyaszthatták. A szülők készítettek édes és sós finomságokat, ezeket meg kellett vásárolni jelképes összegért. A folyadékpótlásról a versenyzőknek maguknak kellett gondoskodni.

Pór Miklós, a szervező Gödi SE kajak-kenu szakosztályának vezetője elmondta, hogy a délelőtti futamokon 198-an, míg a délutániakon több százan indultak.

Volt néhány külföldi sportoló is, néhányan Szlovéniából, egy testvérpár Ciprusról, ők versenyen kívül indultak.

A délelőtt és délutáni futamok között sárkányhajóversenyek voltak, ahol Göd intézményei, az önkormányzat és a cégek indulhattak.

A futamok után a 40 éves évforduló alkalmából egy bensőséges ünnepséget is tartanak, ahol a régiek újra találkoznak, és kötetlenül beszélgethetnek – tette hozzá Pór Miklós.

​A város polgármestere Kammerer Zoltán háromszoros világbajnok kajakozó. Röviden beszélgettünk vele.

Legnagyobb sikereit 20-25 éve érte el, mennyire érez nosztalgiát egy ilyen verseny láttán?

Hát azért tavaly még versenyeztem. Persze jó érzés visszagondolni a múltra, jó volt versenyzőként élni a mindennapokat. Most egy más időszámítás kezdődött az életemben, ennek próbálok megfelelni.

Melyik volt a legemlékezetesebb versenye?

A szegedi világbajnoki cím 2006-ban, a szegedi pályát nagyon szerettem. Az olimpiai bajnoki címek mindenképpen maradandóak.