A tréner Gödön élt és jórészt neki köszönhető a csodaló teljesítménye. Sikerének titka az volt, hogy szakítva a hagyományos angol tréningmódszerrel, lovait azok egyedi tulajdonságait figyelembe véve készítette fel a versenyekre.

Indult egy civil kezdeményezés a városban, ahol azt kérdezték meg a polgároktól, mit szólnának, ha felállítanának egy szobrot Gödön a híres trénerről. A szobor egyelőre nem készült el, de a Kakaós Csiga Fesztivál részeként szerda este több órán át élő szoborként jelen volt a Kincsem parkban a híres tréner.

Az élő szobrot megjelenítő Tóth Bencével  beszélgettünk.

Mennyire hasonlított az ön aranyszínű figurája Hesp Róberthez?

Angol úr volt, körülbelül így nézett ki. Megnéztem róla a képeket, tipikus angol keménykalap, mindig snájdig kinézet, szerintem egy sétapálca mindig volt a keze ügyében – ezt próbáltam hozni, remélem, hogy sikerült.

Szokott élő szoborként szerepelni?

Igen, tizenvalahány éve foglalkozom ezzel. Világbajnokságon is voltam régebben, meg járjuk az országot. Régebben kiálltunk az utcára a mutatvánnyal, de évek óta már csak meghívásokra megyünk, mint ahogy most ide, Gödre. Főleg a nyári szezonban hívnak, a Forma I-es futamon is voltunk, ott én voltam a “bajnok” természetesen.

Hány jelmeze van?

Általában ezeket meg kell alkotni, de sok van régről, összegyűltek, mindenféle karaktert alakítok.

Most gyakorlatilag ebből él?

Nem, futárkodom, koncerteket szervezek. Kicsit több lábon állok, igen.

Mennyire fárasztó órákat így állni?

Nézze, ez kulisszatitok, nem árulom el.

Fotók: Gödi Hírnök

Előző cikkKeleti Ágnes a legmagasabb kort megélt olimpiai bajnok a világon
Következő cikkBaleset a gödi vasútvonalon