Mintegy háromszázan indultak a kupán, ahol az egyesületek közti éremtáblázatot a Gödi Sportegyesület nyerte.

Szombaton rendezték az idei szezon első fővárosi versenyét, a Lupa-Kupát. A Gyulay Zsolt Regionális Akadémia és a BKV Előre SC által szervezett eseményen korosztálytól függően öt és 15 kilométer közötti távokon zajlottak a küzdelmek. Ez volt a szezon első fővárosi versenye, amelyen 19 egyesület képviseltette magát, és közel háromszáz kajakos és kenu állt rajthoz. A fókuszban a hosszabb távok szerepeltek; a gyermekkorosztályban öt, kölyökben nyolc, serdülőben, ifjúságiban és U23-ban pedig 15 kilométert kellett teljesítenie az indulóknak. A szabadidős, egyetemi és masters kategóriába tartozó felnőtt kajakosoknak szintén öt kilométer volt a táv – írja a kajakkenusport.hu.

Az eseményre kilátogatott Schmidt Gábor, sportért felelős helyettes államtitkár, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) elnöke, illetve jelen volt Kubina Ádám, az MKKSZ főtitkára is.

Az egyesületek közti éremtáblázatot a Gödi Sportegyesület nyerte (6 arany, 4 ezüst, 5 bronz), megelőzve a VITALITÁS Sportegyesületet (5 arany, 1 ezüst, 3 bronz), illetve a házigazda BKV Előre SC-t (4 arany, 8 ezüst, 5 bronz). A részletes eredmények ide kattintva tekinthetők meg.