Április 20-án hivatalosan is elindult a versenyszezon a gödi kajakosok részére a Lupa Kupával, amit a BKV Előre SC rendezett. Erről a Gödi Hírnök elsők között számolt be. A Gödi SE Kajak Szakosztálya a versenyen részt vett szakosztályok között a legnagyobb létszámmal, 50 versenyzővel képviseltette magát (23 egyesület 308 versenyzőjét nevezték).

A Gödi SE kajakosai az éremtáblázat 2. helyén zártak 16 éremmel (6-7-3), ami annak fényében kiemelkedő eredmény, hogy a kajak mellett kenu- és SUP-futamokat is rendeztek, azonban ezeken gödi versenyző nem indult. Az időjárás változatos volt, a hűvös, felhős idő mellett néha szemerkélő eső is nehezítette a résztvevők és a nézők életét.

Az U12 és ennél idősebb kajakosok a versenyt megelőző napon leeveztek a Szentendrei-sziget déli csúcsához (11 km), majd szombaton a futamok befejezése után visszaeveztek még Gödre. Németh István (Putyu), Sinkó László (Simi), Árkosi Gábor és Pélyi Dávid edzők segítettek a helyszínen a tanítványaiknak, hogy minden flottul menjen, és a kezdeti izgalmakon hamar átjussanak a versenyzők. U14-ig bezárólag 5 km-en, a serdülők és ifik 10 km-es távon versenyeztek. Ez a verseny egyrészt szolgálta a jövő heti A-Híd Kupára, másrészt a május közepén rendezendő maratoni országos bajnokságra való felkészülést. Dávid 6 olyan ifjú kajakost hozott el a Lupa Kupára, akiknek ez volt élete első versenye, hiszen most tavasszal csatlakoztak hozzá a legifjabbak a Kajak Start programból (2014-es születésűek), közülük Benk Emília győzött, Szilágyi Leona 2. helyen végzett, és a dobogó 3. fokára állhatott még fel Mészáros-Komáromy Örs is.

Pélyi Dávid értékelése a verseny után:

„Vontával érkeztünk a legifjabbak részvétele miatt. 16 nevezést adtunk le, az U11-esek között 10, az U10-esek között 6 fővel álltunk rajthoz. A többi U10-es versenyző majd június elején csatlakozik be a versenyrendszerbe, addig a tapasztalatszerzés az elsődleges számukra. Maga a verseny egy technikás pályán került megrendezésre, hiszen 3 forduló is volt benne, mindkét irányba, ugyanakkor jó volt látni, hogy szépen megoldották a kihívást a gyerekek. Tetszett, hogy az edzéseken és a felmérőkön mutatott formát vissza tudták tükrözni a versenyen is, jól használták a bolyozást és segítettek egymásnak, ahol erre lehetőségük volt a táv közben, sokkal magabiztosabban mozognak már ebben a közegben. Jövő héten továbblépünk, az egyéni számok mellett páros hajókat is indítunk az A-Híd Kupán.”

Sinkó László (Simi) az alábbi összefoglalót adta:

„Edzésversenynek tekintettem erre a megmérettetésre, hiszen a verseny után még fel is eveztünk Gödre. Nagyon várták már a gyerekek a versenyt, hiszen felmérhették, láthatták, a felkészültségük mit ér az ellenfelekkel szemben. Itt a futamok során már felbomlottak a megszokott hazai erőviszonyok, de pont ez a jó az ilyen tesztekben. A megelőző hétvégén közös edzésen vettünk részt a BKV Előre vízi telepén 7 másik szakosztállyal a régióból, ami kifejezetten hasznos volt, hiszen a verseny helyszínét is feltérképezhették a kajakosok. Sok apró hibát láttam, amin dolgozni kell, azonban a küzdeni akarással maradéktalanul elégedett voltam. A rajtnál is sokkal koncentráltabbnak és határozottabbnak kell lennie néhány gyereknek, mert a megfelelő pozíció megszerzése a rajt után elengedhetetlenül fontos része a versenyzésnek. És ez még inkább igaz lesz jövő héttől, amikor az A-Híd Kupán már 2 km-es távon lesz a verseny, hiszen ott még kevesebb idő áll majd rendelkezésre az esetleges verseny közbeni korrekcióra.”

Németh István (Putyu) véleménye a Lupa Kupán látottak kapcsán:

„Volt néhány hiányzó a csapatomból, így 5 fővel vettünk részt a versenyen. Alapvetően egy erősebb edzésként tekintettünk a versenyre, egyfajta stressz levezetéseként, hogy az a feszültség, ami ilyenkor a fiatalokban dolgozik, hogy először mennek helyezésekért az új idényben az ellenfelekkel szemben, az megvalósuljon. A rajtban és a rajt utáni helyezkedésben láttam néhány hibát, mert sok energiát elvesz a felzárkózás során az, hogy dobott vízen kell addig haladnia a versenyzőknek, amíg az élmezőnyhöz fel tudnak újra csatlakozni. Ez és a jövő heti A-Híd Kupa közvetlen felkészülés egyben a május eleji szolnoki ifi válogatóra és a május közepi maratoni OB-ra.”