Augusztus 2-4. között Szegeden rendezték meg a 10-14 éves korosztály országos bajnokságát (gyermek és kölyök korcsoport), a SUP Ob-val együtt, ahová 63 gödi kajakost nevezett a szakosztály. 91 egyesület képviseltette magát közel 1900 résztvevővel, de a létszám a deszkás mezőnyt is magában foglalta. Fiatal kajakosaink 2 bajnoki címet és összesen 15 érmet szereztek (2-4-9), az éremtáblázaton a 18. helyen végzett a Gödi SE, de hangsúlyozni kell, hogy ebben a SUP-verseny eredményei is benne voltak, a kenu szakággal együtt.

A 3 napos versenyt alapvetően jó időjárási körülmények jellemezték, a leginkább oldalszél volt mindössze hatással a mezőnyökre az első két napon. A 15 érem kiemelkedő teljesítmény, közel duplája a 2023-as eredményeknek (akkor 9 érem született, 3-2-4), és ha a SUP-os eredményeket kivesszük a listából, akkor a gödi fiúk az éremtáblázat 5. helyén (2-3-3), a lányok pedig a 14. helyen végeztek (0-1-6), utóbbiak csak azért nem 3. vagy 5. helyezettek, mert nem nyertek aranyérmet. A megszerzett 7 éremnél többet azonban egyetlen top utánpótlás-nevelő klub lányai sem gyűjtöttek (KSI, Kovács Katalin Akadémia, Szeged, Honvéd, UTE), pont hetet is csak a KSI és a Kovács Katalin Akadémia.

Sinkó László (Simi) értékelése:
„Kifejezetten sikeres szereplésen vagyunk túl, megőriztük a helyünket a legjobb utánpótlás-nevelő klubok között, ami az előzetes versenyek alapján várható volt, természetesen mindezt érmekre, helyezésekre is kellett váltani. Mindössze amiatt fáj a szívem, hogy nagyon sok betegség hátráltatta a tanítványaimat a legutóbbi 2 hétben, az edzőtáborban például, amit nem tudtunk befolyásolni. Szinte mindenki érintett volt valamilyen problémával, és az idei teljesítmények alapján nyugodt szívvel kijelenthetem, hogy emiatt további érmek megszerzésétől estünk el. A látottakkal, a küzdelemmel és a taktikus evezéssel ugyanakkor elégedett vagyok, sokat léptünk előre utóbbiban. A legnagyobb várakozás az volt bennem, hogy az elvégzett munkát tovább tudjuk-e vinni a válogatottságba, annak a megszerzésébe. Ezt úgy kell érteni, hogy az elmúlt 3 évben, amióta ez a rendszer lépett életbe, az U12-es és U13-as korosztályban nagyon sok régiós válogatott versenyzőnk volt (ők a meghatározott versenyeken pontokat gyűjtenek és ez alapján lesznek régiós kiemelt versenyzők), U14-ben ezt egy nagy ugrás követi, mert csak az országos bajnokság 1-3. helyezettje lesz U15-ben válogatott. Kramer-Boga Emma mindkét egyéni versenyében bronzérmes lett, fantasztikusan teljesített egész hétvégén a csapathajókban is, méltán lesz válogatott jövőre is, a korosztálya kiemelkedő versenyzője. Ez a szakosztály számára is komoly mérce. Az U12-es és U13-as kajakosaink közül megint sokan lesznek régiós válogatottak, itt a végső ponthatárokat még nem állapították meg, amivel elérhető a kiemelt státusz, de nagyon jól állunk, egész évben stabil teljesítményt nyújtottak azok a versenyzők, akik erre kandidáltak. Kiemelném az U13-as 1000 m-es MK4-es hajónkat, amely zsinórban 3. éve nyeri ezt a versenyszámot, nagyon egyben vannak a fiúk és jó irányban adódik össze a tudásuk (Slezsák Tamás, Kovács Bozsidár, Szabó Balázs, Berencsi Boldizsár). Az U14-es korosztály elképesztően erős, a fiúknál is hatalmas a konkurencia. Amit tudtunk, azért megfogtunk, K4-ben a hosszabbik távot megnyertük, a rövidebben 2. helyen végeztünk, Stampf Bence egyéniben is mindkét távon a legjobbak között végzett. Átgondolva az egész évet, nagyon sikeres szezont zártunk most le, rengeteg érem és szakosztályi pont született, számtalan olyan momentum volt, ami miatt büszkék lehetünk a csapatra. Ezek között volt mindenképpen a felnőtt Eb keretében megrendezett U12-es betétfutam, ahol mindkét indulónk (Erdős Nóri, Kovács Merse) első helyet szerzett, a Magyar Kupán elért kiemelkedő sikereink, az országos maratoni és egyéni bajnokságon elért eredményeink. Természetesen tudjuk, hogy vannak hiányosságok is, az edzők már többször egyeztettek ez ügyben, hiszen egy óriási versenyzői létszámot kell menedzselni a Gödi SE Kajak-Kenu szakosztályánál. Az edző „elszámolással” tartozik a szülők felé is, a bajnokság ezért is kiemelten fontos, és jó volt látni azt, hogy a szülők is nagyrészt elégedetten nyugtázták a gyermekeik teljesítményét, elért eredményeit az egész éves befektetett munka után, nem beszélve a rengeteg anyagi támogatásról, ami lehetővé tette a felkészülést és a versenyzést. A szülőknek nagyon hálás vagyok ezért is, illetve a versenyeken adott támogatásukért, nélkülük ez nem menne ennyire flottul.
Ezüstérmet szerzett az Andor Lilla, Imrik Boglárka, Megyeri Máté, Zahorecz Zalán MK4 Mix U13 1000 m-es egységünk is, a pályabíró döntése alapján azonban őket kizárták a versenyből az 5 m-es sávban való haladás megsértése miatt. Ezzel sem a versenybizottság, sem az edzők, sem a Gyulay Zsolt régió szakmai irányítása nem értett egyet, sajnos a pályabíró döntését megfellebbezni sem lehetett a szabályok szerint. Az erős oldalszél nagyon sok nehézséget okozott több egységnek is, a fiatalok még nehezebben tartják az irányt ilyen szélsőséges körülmények között, és pedagógiai értelemben ez egy nagyon szigorú büntetés volt a gyerekkorcsoportban, ami sok fájdalmat és könnyet okozott az érintett gyerekeknek és szülőknek is. A teljesítményük számomra ugyanúgy elismerésre méltó, ezüstérmesként tekintek mindannyiukra.”

Pélyi Dávid összefoglalója:
„Egész évben a páros és négyes egységeket építgettük, hogy az országos bajnokságon jól szerepeljünk, és az elért eredményekkel maximálisan elégedett vagyok. Vasárnap délelőtt a 2000 m-es futamokat rendezték, délután az 1000 m-esek voltak a programban. Varga Szonja 5., Fogas Lívia 8. lett az egyéni versenyen, a többiek mind páros és csapathajókban versenyeztek. Imrik Maja és Bohus-Magyar Zselyke párosban lett 3. helyezett, az U11-es fiú 2000 m-es csapatunk pedig egy nagyon értékes 2. helyezést szerzett. Az érmek és helyezések azt mutatják, jó döntést hoztunk, amikor ezt az irányt fejlesztettük 2024-ben. Jól felkészülten, harcosan versenyeztek a gyerekek, figyeltek a részletekre (bemelegítés, időben rajthoz felevezés, stb.), úgyhogy látszik rajtuk, az idei évben sok tapasztalatot szereztek a versenyek során, amit kamatoztatni tudtak Szegeden. Az egy héttel ezelőtti edzőtáborból is sikerült úgy megérkezni a bajnokságra, hogy a gyerekek versenyre éhesen és kipihenten induljanak a futamokban, nagyon büszke vagyok rájuk. Az 1000 m-es távokon már csak négyes hajók indultak, a fiatalabbakból álló egységeink egyfajta erőpróbaként tekintettek ezekre a futamokra és értékes helyezéseket szereztek. Varga Szonját felneveztük az U12-es gödi egységbe, ők ezüstérmet nyertek, az U10-U11-es lánycsapat pedig 3. helyen végzett. Most 2 hét pihenő következik, a régiós versenyekkel, elsőként Verőcével folytatjuk 2 hét múlva, ahová felevezést is tervezek, majd a Göd Kupa következik augusztus 31-én. Nagyon köszönöm a szülői közösségnek mind Szegeden, mind az egész évben nyújtott fizikai és érzelmi támogatását, ők is nagyon fontos részei a csapat sikereinek.”