A Regionális Akadémiai Kupán taroltak a sportolók: a versenyre 44, 14 év alatti gödi kajakos nevezett és harmaduk tudott érmet szerezni. További értékes helyezések is születtek, amellyel továbbjutást vívtak ki a sportolók a június végi Országos Magyar Kupára.

A godikajak.hu-n Sinkó László (Simi) így értékelt:

“Az idén indított Regionális Akadémiai Kupához fűzött szakmai remények teljes mértékben visszaigazolódni látszanak. Örömteli látni a hatalmas versenyzői létszámokat és a sok sikert, amivel a gyerek- és kölyökkorosztályokban versenyző fiatal kajakosok és kenusok további lendületet kapnak a munka folytatásához. Mivel a verseny feljutásos volt az Országos Magyar Kupára, ezért mindenki keményen odatette magát, és egy kivétellel, a csoportomban lévő összes versenyző bejutott a döntőbe, az országos versenyre (ő nemrég kezdett kajakozni, jól is ment, a középmezőnyben végzett).

Az indulhat az Országos Magyar Kupán, aki a regionális kupán részt vett és egyéni számokban az 1-5. helyezést, a párosokban az 1-3. helyezést ért el. Versenyszámonként további versenyzőket lehet majd nevezni az adott versenyszámra legtöbb versenyzőt nevező egyesületeknek, ezért is volt fontos, hogy ilyen magas létszámmmal képviseljük a gödieket. Volt olyan versenyszám, ahol a legtöbb versenyzőt mi neveztük, így további öt kvótát kapunk az országos döntőre. A második legtöbb versenyzőt kiállító csapat 3, a harmadik legtöbb versenyzővel nevező egyesület pedig általában további 2 extra helyet kapott.

Az U10-12 korcsoportokban csak egy számban, 2000 m-es távon indulhattak a versenyzők. 13 versenyző volt a csoportomból, a legjobb eredményt Stampf Bence érte el egy 2. helyezéssel MK1 U11 2000 m-en, és szintén 2. lett a Turi Angéla – Vecseri Vivien MK2 U10-11 2000 m-es páros. Ugyanebben a versenyszámban 4. helyezést ért el a Lepkó Sarolta – Hattyasy Katalin páros. A nap pozitív meglepetése volt Nagy Nimród teljesítménye (MK1 U11 2000 m), aki az edzésmunkájából nem várhatóan, egészen fantasztikusan a 3. helyen ment a táv feléig, onnan visszacsúszott ugyan a 6. helyre, de ha ezt a most mutatott hozzáállást az edzésekre is át tudja menteni, akkor látványosan javulhat a teljesítménye.

Sajnos volt, akit kézsérülés hátráltatott a versenyen való indulásban. Már ebben a korban nagyon fontos, hogy a versenyző egy sérülést követően teljesen rendbe jöjjön, nem érdemes további kockázatot vállalni a terheléssel, hiszen a sérülés súlyosbodhat.

Zárásként kiemelném még, hogy az örömteli sikerek mellett látni lehet az irányt, merre kell tovább fejlődnie a kajakosainknak, ilyen például a rajt gyakorlása. Ez a tapasztalat a rövid- és középtávú edzésmunkára is hatással lesz” – írták az oldalon.