Elindult a Food Wave program. A Pest Megye Önkormányzatának részvételével elstartolt projektben több ezer – köztük számos Pest megyei – fiatal vesz részt a fenntartható élelmiszer-előállítással és fogyasztással foglalkozó vitafórumokon, nyári egyetemeken és más hazai, illetve nemzetközi rendezvényeken.
A Food Wave célja, hogy legalább 15 millió fiatalt szervezzen aktív közösségbe a projekt weboldalán és közösségi médiafelületein folytatott kampányával, és több mint 40 influenszerből álló nemzetközi hálózatával. A közösségépítő kampány a múlt héten, a Föld napján indult. A hálózat kiépítése 17 ország 21 városában vagy megyéjében folyik, a többi között Londonban, Madridban, Varsóban, Pest megyében vagy éppen a brazíliai Sao Paulóban.
Fiatalok, klímaváltozás és aktív társadalmi szerepvállalás a hozzávalói a Food Wave projekt „receptjének”. Célja, hogy felhívja a 15-35 év közötti fiatalok figyelmét az élelmiszer-előállítás és fogyasztás éghajlatunkra gyakorolt hatására, és így aktív szereplőivé tegye őket a fenntartható élelmiszerrendszer megteremtésének. A projekt az Európai Unió DEAR (Fejlesztési nevelési és információs program) támogatásával, csaknem 8 millió eurós összköltségvetésből valósul meg Milánó város vezetésével.
A Food Wave részeként Pest Megye Önkormányzata versenyt szervez fiataloknak utcai akciók és közösségi rendezvények megvalósítására; ifjúsági vetélkedő/workshop-sorozatot indít élelmiszertermelés témában, mely bemutatja a megyében működő fenntartható vállalkozásokat és kezdeményezéseket, városi gasztrofesztiválokra települ ki, és a helyi étkezési kultúrához kapcsolódó művészeti – audiovizuális pályázatot ír ki fiataloknak.