Lelkes csapat vett részt az idei Big jump-on a Duna-parton, bár az időjárás idén sem volt túl kegyes, ezért néhány program elmaradt, illetve zárt térbe kellett áthelyezni. A lelkes szervezők, a Gödi Anyák Angyalai és a Boldogságcseppek Alapítvány idén is sokszínű programról gondoskodtak. Voltak gyerek tánccsoportok, közösségi tánc, kézműves foglalkozások és sok árus is kínálta termékeit.
A program része volt egy nagyon fontos előadás, melyen a vízi balesetek sürgősségi ellátásáról és az újraélesztésről beszélt a szakértő, Szilágyi Krisztián. A névadó eseményt, a közös Dunába ugrást is meg lehetett tartani, ahogy az azt követő csigavonalba tekeredést is, mely a városhoz köthető édesség, a kakaós csiga miatt fontos.
A jó hangulatú eseményen az egyik szervezővel, Hajniss Nikolettával (Gödi Anyák Angyalai – “Egy angyalnak nincs neve, de bármely órában előfordulhat, hogy a te nevedet viseli” – interjú Hajniss Nikolettával és Kiss Mónikával) beszélgettünk. A Boldogságcseppek Alapítvány ( Szeretetcunami Gödön – a Boldogságcseppek Alapítványnál jártunk) részéről Szőke Kriszta volt a főszervező, illetve a mindkét szervezetben tevékenykedő Kiss Mónika.
Mi a mondanivalója a mai napnak?
A élővizek védelme! Arra szeretnénk felhívni mindenkinek a figyelmét, hogy mennyire fontosak a környezetünkben lévő élővizek. Vigyáznunk kell a tisztaságára, meg kell óvnunk, úgy használnunk, hogy az itteni élővilágot ne sértsük, és hogy mindenki tudatos legyen egy kicsit – ez egy nem korlátlan forrás, és csak mi tudunk tenni, hogy az utódainknak is megmaradjon.
Gödön a Duna mellett különböző programokkal, érzékenyítő feladatokkal várjuk a gyerekeket, felnőtteket egyaránt. Ki kell emelni, hogy ez egy ingyenes és önkéntes rendezvény. Nagyon sok helyi civil szervezet, közösség, iskola fogott össze azért, hogy itt ma tartalmas program legyen. Kiemelt szereplő a Gödi ÖkoKlub (ők érdekes feladatokat hoztak), a Zenit Általános Iskola, illetve a Formabontó Iskola.
Látszik az eredménye ezeknek a programoknak?
Én bízom benne. Ahogy a Boldogságcseppek szlogenje mondja, de tényleg szó szerint is, “minden csepp számít”. Minden segítő kéz, minden csepp tiszta víz, és minden erre irányuló akció fontos. A mai napot is szemétszedéssel kezdtük, nyáron egyre többen használják a Duna-partot, jó lenne, ha odafigyelne mindenki a part tisztántartására.