Báli Péter, a tavaly elhunyt gödi tudós művész mindig vonzódott a talányok, a rejtvények, a játékok iránt. Ez és grafikusi vénája segítette abban, hogy kidolgozzon egy gondolkodást játékokkal fejlesztő pedagógiai módszert. Ezt mutatják ma be a JAMH-ban.
Idősebb Báli Péter 67 évesen váratlanul távozott. Nemrég még benne volt a madárbarát Pacsi park madaras elemeinek tervezésében is. Az általa kidolgozott LogIQus GrafIQs oktatóprogrammal ösztönözte a gyermekeket a matematika szeretetére a rajzoláson keresztül.
A Gödi Hírnök tavaly év elején készített egy interjút a Göd Város Alkotó- és Előadóművésze díjjal frissen kitüntetett polihisztorral. Akkor ezt mondta a módszerről: “A módszer célja, hogy a fiatalokat és az idősebbeket is játékosan tanítsa meg – a többi között sok száz feladatlapom segítségével – a ma egyre fontosabb problémamegoldó, logikus gondolkodásra. Az eszközök, melyekkel tanulunk és a módszertan egyaránt az én alkotásaim. A logóját szintén én terveztem, le is védettem húsz éve.”
A LogIQs GrafIQs-foglalkozások célja a minél több vizuális probléma megoldásán keresztül a problémamegoldó gondolkodás és kreativitás fejlesztése manuális tevékenységek bekapcsolásával. A foglalkozáson szerzett élmények, játékok, feladatok fejlesztő hatással vannak számos képességre: a térlátásra, a térbeli gondolkodásra, a logikus gondolkodásra, a matematikai gondolkodásra, a memóriára, a koncentrálóképességre, a problémamegoldásra és a döntéshozatalra. Élete végéig tartott úgynevezett LogIQs GrafIQs köröket, melyeken kiscsoportban 1-1 foglalkozáson, vagy táborban figyelemfejlesztő gyakorlatokon, feladatlapokon át jutottak el a logikai és stratégiai játékok sokaságáig. Így tette vonzóvá minden résztvevő gyermek és fiatal számára a programot.
Ma délután 6 órától mindenkit szeretettel várnak Gödön, a József Attila Művelődési Ház kiállítótermében, aki szeretne megismerkedni Báli Péter programjával.
Cím: 2131, Göd, Pesti út 72.
Fotók: Gödi Hírnök