Augusztus elején jelent meg az a kormányrendelet, amely szeptembertől korlátozza az iskolákban a mobiltelefon-használatot. Hasonló intézkedéseket vezetett be korábban Anglia, Franciaország, Hollandia, Ausztrália, Görögország, Finnország, valamint a múlt év végén Svédország is, ahol az iskolákból lényegében kitiltották az okostelefonokat.
A magyarok túlnyomó többsége támogatja az okostelefonok kitiltását az iskolákból, 85 százalékuk egyetért a mobiltelefon-használatot korlátozó kormányrendelettel – állapította meg a Szent István Intézet megrendelésére készült friss felmérés, amelynek eredményéről augusztus 28-án tájékoztatták az MTI-t.
De lássuk, milyen véleménnyel van erről a gödi Búzaszem iskola:
“Hat évvel ezelőtt kötöttünk szövetséget a szülőkkel arra, hogy nemcsak az iskolában nincs okostelefon, tablet, személyes képernyő, digitális játék, közösségi oldal a gyerekek életében nyolcadik osztály első félév végéig, hanem otthon sem.
Hat év.
Most hetedik osztályba jönnek azok a gyerekek, akiknek szüleivel a megállapodást először megkötöttük. Úgy látjuk, a személyes képernyőmentesség az értelmi és érzelmi intelligencia, a kapcsolati háló kialakulásának, a mentálisan is egészséges nemzedék nevelésének fontos feltétele. A képernyőre nincs szüksége a gyermeknek, s az a gyermek, akinek hagyományos készségeit a hagyományos módon fejlesztik, még a digitális világban is jobb lesz, mint azok, akikre túl hamar engedték rá a személyes képernyőket. Ma már Dunát lehet rekeszteni a személyes képernyők hátrányairól szóló tanulmányokkal. Vagyis maradinak lenni ebben az esetben azt jelenti, hogy nem figyelünk a 21. századi tudomány szavára, s gyerekeink kezébe adjuk a személyes képernyőket” – olvasható az iskola Facebook-oldalán.