Az év természetfotósa, Potyó Imre online vetített képes előadást tartott a királyréti Hiúz-házból, amit a Börzsöny kapujaként is emlegetnek.

A gödi fotós természetszeretete már egészen korán kialakult, és élete minden területére rányomta a bélyegét. Az utóbbi néhány évben már hivatásszerűen fotózik, és nem egy elismerést bezsebelt, köztük az idén az Év Természetfotósa címet.

Imre egyik kedvenc fotózási helyszíne Göd, ahol elmondása szerint leginkább alkonyatkor, este, éjszaka szeret fotózni, mert akkor megváltozik a táj és olyan élőlények is előbújnak, melyeket nappal nem lehet látni.

Imre kedvenc helyszínei közé tartozik a Huzella-kert, ahol az éticsigák mellett madarakat is szokott fotózni. Itt szép számban találni vörösbegyet, de gyakori a csuszka és a szajkó is.

Érdemes alkonyatkor keresni őket, ahogyan ő is tette – így készült az alábbi kép is a kert egyik fájában fészkelő madárról, melyet egy órán keresztül figyelt. Az idő telésének és a Föld forgásának köszönhetően meseszerűen elmosódtak a csillagok a téli égbolton, amit sikerült megörökítenie.

A gödi fotós szerint úgy lehet a legjobban fotózni az élőlényeket, ha rájuk bízzuk magunkat és követjük a mozgásukat. Így készült ez a kép is a szentjánosbogarak gödi rajzásakor. A hímek ilyenkor zöld fényt kibocsátva igyekszenek felhívni magukra a figyelmet.

A gödi Homoksziget is kiváló helyszín a fotózásra, főként nyáron. Ilyenkor érdemes megfigyelni, milyen vájatokat készít a víz a homokba, de jó témát adhatnak a kagylók is, melyeket makróoptikával szokott fotózni.

Imre egyik leghíresebb képe, ami bejárta az egész világot, Gödön készült a csillagvirágról – ez látható a főképen. Ebből is látszik, hogy városunk bizony alkalmas arra, hogy megérintse mindenki szívét természeti csodáival, melyeket, ha lencsevégre kapunk, az utókornak is megőrizhetünk.

Előző cikk42 évesen olimpiára készül a gödi sportoló
Következő cikkHolnaptól vigyázzon, ha kilép az ajtón!