Göd látványosságai közt előkelő helyen szerepel az Alsógödön fellelhető egykori Wigner-villa, amely ma a Piarista Szakiskola egyik épülete. Az eklektikus stílusú volt nyaraló ma már a gimnáziumokba be nem jutó fiatalok szakmai és keresztény nevelésére nyitja kapuit minden nap.
A jelenlegi építkezések miatt nekünk is nehéz volt közelebb férkőznünk az épülethez, melyet Tost belügyminiszter villájaként tartanak számon. Kertjében a dísznövényeken és a több idős feketefenyőn kívül mást is találunk, például Wigner Jenő 2006-ban felavatott emlékszobrát. Az ő édesapja, Wigner Antal bőrgyáros 1917-ben vásárolta meg az épületet. A XX. század egyik legjelentősebb magyar származású elméleti fizikusa sok nyarat töltött itt gyermekkorában, amíg a birtokot az 1944-es zsidótörvények miatt elvesztették. Wigner Jenő Pál (1902–1995) 1963-ban fizikai Nobel-díjat kapott „az atommagok és az elemi részecskék elméletének továbbfejlesztéséért, különös tekintettel az alapvető szimmetriaelvek felfedezéséért és alkalmazásáért.” 1972-ben elméleti fizikai eredményeiért Albert Einstein-díjjal tüntették ki.
1999-ben díjat alapítottak tiszteletére. A Wigner Jenő-díjat minden évben olyan szakemberek kaphatják, akik a magyar nukleáris energetika és fizika terén maradandót alkottak.
A 2001. január 1-jén két magyar csillagász (Sárneczky Krisztián és Kiss László) által fölfedezett kisbolygót is Wigner Jenőről nevezték el (75570 Jenőwigner).
1949-1950-ben a villába beköltözött a Szabadságharcos Szövetség, majd 1952-ben a magyar állam tulajdonába jegyezték át az épületet. 2008-ban pedig a Piarista Szakmunkásképző Iskola vette meg az ingatlant az önkormányzattól, és azóta is iskola működik itt. A magyarországi piaristák legfiatalabb intézménye 1991-ben nyílt meg Jelenits István akkori tartományfőnök kezdeményezésére. A kiválasztott világi szakoktatók és mesterek irányításával ács, kőműves, kőfaragó és díszműlakatos szakmákat tanulhattak a fiatalok. A piaristák a hittant, a közismereti tárgyakat és a nyelvet oktatták. Az igényeknek megfelelően a kínálatot idővel asztalos, karosszérialakatos és szerszámkészítő szakmákkal bővítették, és kollégium is épült a Duna partján.