Hogyan tudok a legjobb példa lenni a gyermekeimnek úgy, hogy nem tudom mi vár rájuk az életben? Mit tehetek meg azért, hogy a legtöbbet hozzam ki belőlük úgy, hogy önmaguk maradjanak? Mi az a kreativitás, amit erőforrásként használhatok ebben? Milyen eszközökkel tudom “kibányászni” magamból és hogyan használhatom a mindennapokban? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekről tartott félnapos képzést az iskolában Kása Renáta bölcsész, pedagógus, művészeti rajzoktató, a Magyar Pedagógiai Társaság küldöttje és prevenciós pedagógiai csoportjának tagja.
Több évtizedes gyakorlati és kutató munkájának eredménye a kreatív intelligencia módszertana, melynek a alapjaival és gyakorlati alkalmazási lehetőségeivel ismertette meg a képzés résztvevőit. Az előadáson résztvevők nagyon lelkesek voltak a három és fél órás előadás után. A tanárok és a szülők elmondták, hogy már ebből az egy előadásból is sok gondolatébresztő dolog volt, amit “fel tudnak használni”. Például, hogy hogyan tudják felismertetni a gyermekekkel azt, hogy amit alkotnak, az milyen értékes, és hogy megvannak bennük azok a képességek, amikről nem is tudnak, és hogy kell ezeket “felébreszteni bennük”.
Kása Renáta úgy gondolja, a kreatív intelligencia eszköztára széles körben hasznosítható a gyakorlatban, és fontos szerepe lesz a következő generációk életében. Május 27-én lesz a Zenit egyéves, amit nagy bulival ünnepelnek. Ott lesznek a mostani és a jövő tanévre felvett tanulók és családtagjaik, az esemény nyitott, mindenkit szívesen látnak a születésnapi kerti partira délután fél négytől.