Március 5-én a Gödi Ökoklub lakossági fórumot szervezett a Civil Kollégium Alapítvány és a Közösségfejlesztők Egyesületének támogatásával, azért, hogy a résztvevőkkel együtt megfogalmazzák a Gödi Zöld Önrendelkezési Minimumot, amelyet a gödi önkormányzat és a körzet országgyűlési képviselőjelöltjei számára juttatnak el.
Az emberek összesen 150 kérdőívet töltöttek ki a gödi környezetvédelemről. Az első tapasztalatok szerint a gödi ipari területek miatt aggódtak, ezen belül is a zöldterületek csökkenése miatt. A fórumon Simon Gergely (Greenpeace, regionális vegyianyag-szakértő), Csikai Mária (non-profit manager), Szabó-Miklós Rita (környezetgazdálkodási agrármérnök) nézetei uralkodtak. Szót kapott a Gödért Egyesület több képviselője is, akik több rálátást, sőt beleszólást szeretnének a gödi különleges gazdasági övezet működésébe.
Szorgalmazták, hogy legyen rendszeres levegőszennyezettségi mérés Gödön, ezt leginkább “független céggel” végeztetnék el. Szeretnének erdőt az iparterület és a város közé. Aggódtak a Duna vízminősége miatt is, mondván: nem tudni, hogy mennyi szennyvíz folyik bele az iparterületről. Ezekhez képest szinte apróságnak tűnt a zöldhulladék elszállításának problémája, amely szerintük nincs megoldva, pedig ez az önkormányzat feladata lenne. Ezzel kapcsolatban Hlavács Judit önkormányzati képviselő azzal védekezett, hogy az önkormányzat 100 millió Ft-ot költ a zöldhulladék-kezelésére. Ahogy arról tegnap is beszámoltunk, idén megnyitják a zöldhulladék tárolót és a szállítást is megoldja az önkormányzat.