Nagyszabású virtuális gálával zárult a Nemzetpolitikai Államtitkárság Határtalanul 2020/21 középiskolai vetélkedősorozata, amelyen összesen több mint 112 ezer külhoni és anyaországi diák vett részt. A nagydöntőbe 22 osztály jutott be a Kárpát-medence iskoláiból.
A Határtalanul vetélkedősorozat eredménye a következőképpen alakult a 2020/2021-es évben:
Első helyezett 1 millió forint osztálypénzt nyert és a teljes versenyünket megnyerte kimagasló eredménnyel a zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium csapata, az Elit9k.
Második helyezett a kárpátaljai, beregszászi Bethlen Gábor Magyar Gimnázium csapata, a BMG (Bátor Merész Gimisek).
Harmadik helyezett lett a felvidéki, galántai Kodály Zoltán Gimnázium Kowalsky Brothers and Sisters csapata.
A nagyszabású vetélkedő negyedik helyén hatalmas küzdelemben a budapesti Eötvös József Gimnázium 9b osztálya végzett.
A legjobb osztály egymillió forint pénzjutalmat kap, a dobogósok 300-300 ezer forintot, de a fődíjon kívül is több mint ezer díjat és ajándékot oszt ki a Nemzetpolitikai Államtitkárság a legügyesebb versenyzők között. A felkészítő tanárokat is díjazzák.
Több mint 112 ezer külhoni és anyaországi fiatal vett részt idén a Nemzetpolitikai Államtitkárság által meghirdetett középiskolai vetélkedősorozaton – mondta a megmérettetés szerdai virtuális nagydöntőjének megnyitóján a Miniszterelnökség nemzetpolitikai államtitkára. Potápi Árpád János közölte: 22 csapat jutott be a döntőbe, 11 a határon túlról, 11 Magyarországról. Kiemelte: öröm látni, hogy a fiatalság ma már egységes magyar nemzetben gondolkodik. Az elődöntők és középdöntők során a fiatalok bizonyították, hogy nagyon sokat tudnak a magyarságról, a magyar kultúráról és hagyományokról – mondta az államtitkár. Az MTI-nek Potápi Árpád János óriási nemzetpolitikai eredménynek nevezte, hogy a vetélkedősorozat révén a Kárpát-medencei fiatalok a koronavírus-járvány idején is együtt lehettek virtuálisan. Hozzátette: a rengeteg résztvevő igazolja, hogy az új generációban is van igény a Kárpát-medencei magyar kultúra, történelem és néprajz megismerésére, a hagyományok továbbörökítésére.
Az első tíz csapat részt vehet a Honfoglaló táborban augusztusban. Gratulálunk mindenkinek!